Solifenacin

Číslo: 5 / 2005 (Obsah)
Rubrika: Nová léčiva / Nové indikace
Obor: Osteologie
Autoři: MUDr. Eugen Hinterbuchner
MUDr. Jiří Slíva1

Souhrn

Solifenacin je účinný v léčbě nutkání na močení, inkontinence a/nebo zvýšené frekvence močení u pacientů s diagnózou hyperaktivního močového měchýře, jejíž prevalence v běžné populaci ve věku nad 40 let je udávána u 16 % obyvatel.

Solifenacin (Vesicare, Astellas) je kompetitivní a specifický antagonista cholinergních muskarinových receptorů. Chemicky se jedná o (3R)-1-azabicyklo[2.2.2]okt-3-yl-(1S)-1-fenyl-3,4-dihydroisochinolin-2(1H)-karboxylát. Jeho chemická struktura je uvedena na obrázku 1. Solifenacin je účinný v léčbě nutkání na močení, inkontinence a/nebo zvýšené frekvence močení u pacientů s diagnózou hyperaktivního močového měchýře, jejíž prevalence v běžné populaci ve věku nad 40 let je udávána u 16 % obyvatel. Zvyšuje se však s věkem, a tak u osob nad 75 let je jí postiženo až 31–42 % obyvatel.

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

 

Předplatné

Více o předplatném

 

Aktuality

Právě vychází


Editorial onkologického vydání Farmakoterapie 2/2020

prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D., MHA

 
 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky