Fixní kombinace latanoprost/timolol

Číslo: 5 / 2005 (Obsah)
Rubrika: Profily léčiv
Obor: Vnitřní lékařství
Autoři: MUDr. Petr Výborný, CSc.
Autoři - působiště: Oční oddělení Ústřední vojenské nemocnice, Oční klinika 1. LF UK, Praha

Souhrn

Glaukom (zelený zákal) je závažnou chorobou, která neléčena vede k postupnému zhoršování zrakových funkcí. Podle údajů World Health Organization (WHO) postihuje glaukom ve světě 67–105 milionů lidí a je na třetím místě v celosvětovém žebříčku příčin slepoty.

Glaukom (zelený zákal) je závažnou chorobou, která neléčena vede k postupnému zhoršování zrakových funkcí. Podle údajů World Health Organization (WHO) postihuje glaukom ve světě 67–105 milionů lidí a je na třetím místě v celosvětovém žebříčku příčin slepoty. Základním cílem léčby při ne zcela objasněných příčinách primárního glaukomu otevřeného úhlu je udržet pacientovu kvalitu života s minimálními nežádoucími účinky terapie.

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

 

Předplatné

Více o předplatném

 
 
 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky