Současné postavení hormonální terapie v klimakterické medicíně

Číslo: 5 / 2005 (Obsah)
Rubrika: Farmakoterapeutické postupy
Obor: Vnitřní lékařství
Autoři: MUDr. Tomáš Fait
Autoři - působiště: Gynekologicko-porodnická klinika 1. LF UK a VFN, Praha

Souhrn

Průměrná délka života roste. Populace stárne. Prosté prodlužování života bez udržení jeho kvality by nevyhnutelně vedlo k sociálnímu kolapsu společnosti. Obory medicíny zabývající se otázkami stárnutí organismu se tak stávají nezbytnými. Jedním z nich je klimakterická medicína – hraniční obor studující otázky nedostatku sexagenů a jeho vliv na organismus ženy.

Průměrná délka života roste. Populace stárne. Prosté prodlužování života bez udržení jeho kvality by nevyhnutelně vedlo k sociálnímu kolapsu společnosti. Obory medicíny zabývající se otázkami stárnutí organismu se tak stávají nezbytnými. Jedním z nich je klimakterická medicína – hraniční obor studující otázky nedostatku sexagenů a jeho vliv na organismus ženy. Odlišení hormonální nedostatečnosti od prostého stárnutí organismu je někdy obtížné a také prosté nahrazení chybějících hormonů není absolutním řešením.

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

 

Předplatné

Více o předplatném

 
 
 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky