Tibolon – doporučení pro praxi

Číslo: 5 / 2005 (Obsah)
Rubrika: Farmakoterapeutické postupy
Obor: Vnitřní lékařství
Autoři: MUDr. Irena Šormová, Ph.D.
Autoři - působiště: Porodnická a gynekologická klinika FN, Hradec Králové

Souhrn

Ve dnech 2.–4. 10. 2004 se na 4. amsterdamském sympoziu o menopauze sešel mezinárodní multidisciplinární panel expertů v oblasti managementu menopauzy, aby určili specifické místo tibolonu jako možnosti postmenopauzální terapie s ohledem na současné vědecké poznatky.

Ve dnech 2.–4. 10. 2004 se na 4. amsterdamském sympoziu o menopauze sešel mezinárodní multidisciplinární panel expertů v oblasti managementu menopauzy, aby určili specifické místo tibolonu jako možnosti postmenopauzální terapie s ohledem na současné vědecké poznatky. Tibolon je specifická látka široce užívaná k léčbě klimakterického syndromu. Je registrována v 90 zemích k léčbě klimakterických symptomů a ve 45 zemích k prevenci osteoporózy a ve dvou zemích (Portugalsko a JAR) i k léčbě osteoporózy.

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

 

Předplatné

Více o předplatném

 

Aktuality

Právě vychází


Editorial onkologického vydání Farmakoterapie 2/2020

prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D., MHA

 
 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky