Časné podání eptifibatidu zlepšuje průchodnost koronárních cév před PCI z důvodu akutního infarktu myokardu s elevací ST: výsledky randomizované pilotní studie INTAMI

Číslo: 5 / 2005 (Obsah)
Rubrika: Klinické studie / Klinické studie s komentářem
Obor: Kardiologie

Souhrn

Podání inhibitorů glykoproteinu IIb/IIIa vede u pacientů s infarktem myokardu (IM) k výraznému omezení ischemických komplikací a dále rovněž zvyšuje účinnost PCI.

Podání inhibitorů glykoproteinu IIb/IIIa vede u pacientů s infarktem myokardu (IM) k výraznému omezení ischemických komplikací a dále rovněž zvyšuje účinnost PCI. Ve studii se 102 pacienty s IM byl proto nově testován účinek eptifibatidu řazeného do skupiny tzv. RGD-mimetik zabraňujících vazbě fibrinogenu a von Willebrandova faktoru na glykoprotein IIb/IIIa. V případě, že byl aplikován ještě před PCI (asi 45 min před PCI ihned při přijetí), bylo významné zlepšení průtoku (TIMI 3) pozorováno až u 34 % pacientů, v případě podání současně s PCI nebo později tomu bylo už jen u 10 % (p = 0,01).

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

 

Předplatné

Více o předplatném

 

Aktuality

Právě vychází


Editorial onkologického vydání Farmakoterapie 2/2020

prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D., MHA

 
 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky