Fulvestrant

Supplementum: 1 / 2005 (Obsah)
Rubrika: Profily léčiv
Obor: Onkologie
Autoři: MUDr. Alexandra Aschermannová
Autoři - působiště: Ústav onkologie a pneumologie na Pleši, Nová Ves pod Pleší

Souhrn

Hormonální léčba zaujímá v léčbě karcinomu prsu jako hormonálně dependentního nádoru, jednoznačně významné postavení. Nové možnosti hormonální léčby se vstupem dalšího hormonálních přípravku do škály léčby nabízejí některým pacientkám další šance z hlediska léčebných odpovědí i zlepšení kvality života. Fulvestrant (Faslodex) představuje nový hormonální lék, první v kategorii čistých antiestrogenů, který má unikátní mechanismus účinku.

Hormonální léčba zaujímá v léčbě karcinomu prsu jako hormonálně dependentního nádoru, jednoznačně významné postavení. Nové možnosti hormonální léčby se vstupem dalšího hormonálních přípravku do škály léčby nabízejí některým pacientkám další šance z hlediska léčebných odpovědí i zlepšení kvality života.

Fulvestrant (Faslodex) představuje nový hormonální lék, první v kategorii čistých antiestrogenů, který má unikátní mechanismus účinku. Je prvním antagonistou estrogenních receptorů (ER) bez agonistických účinků, tyto receptory účinně blokuje a degraduje (dowregulace). Může tak zpomalit nebo zastavit proliferaci hormonálně dependentních nádorů. Pro ženy po menopauze s pokročilým karcinomem prsu představuje i možnou alternativu chemoterapie.

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

 

Předplatné

Více o předplatném

 
 
 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky