Capecitabin jako adjuvantní léčba III. stadia střevního karcinomu

Supplementum: 1 / 2005 (Obsah)
Rubrika: Klinické studie / Klinické studie s komentářem
Obor: Onkologie

Souhrn

Standardním postupem při léčbě karcinomu střeva je adjuvantní podání fluorouracilu v kombinaci s leucovorinem. Alternativou k této léčbě by se však v blízké budoucnosti mohl stát fluoropyrimidin capecitabin, který má srovnatelnou účinnost.

Standardním postupem při léčbě karcinomu střeva je adjuvantní podání fluorouracilu v kombinaci s leucovorinem. Alternativou k této léčbě by se však v blízké budoucnosti mohl stát fluoropyrimidin capecitabin, který má srovnatelnou účinnost. Vyplývá to z klinické srovnávací studie (n = 1 987), ve které oba léčebné přístupy měly prakticky shodné výsledné parametry přežití, přičemž léčba capecitabinem byla v porovnání s leucovorinem provázena nižším počtem nežádoucích účinků (p < 0,001).

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

 

Předplatné

Více o předplatném

 
 
 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky