Analýza dlouhodobé účinnosti risperidonu LAI (long acting injection)

Číslo: 6 / 2005 (Obsah)
Rubrika: Klinické studie / Klinické studie s komentářem
Obor: Psychiatrie

Souhrn

Dlouhodobá léčba antipsychotiky u pacientů se schizofrenií je rozhodně důležitá jak z hlediska prevence relapsů, tak z hlediska zlepšování stavu pacientů ve smyslu funkční kapacity a kvality života. Významným problémem zůstává spolupráce pacientů při léčbě (compliance).

Dlouhodobá léčba antipsychotiky u pacientů se schizofrenií je rozhodně důležitá jak z hlediska prevence relapsů, tak z hlediska zlepšování stavu pacientů ve smyslu funkční kapacity a kvality života. Významným problémem zůstává spolupráce pacientů při léčbě (compliance). Vývoj injekčních lékových forem atypických antipsychotik s řízeným uvolňováním (např. risperidonu) kombinuje přínos injekčního způsobu aplikace (jistota podání léčiva, a tedy zlepšení compliance) a antipsychotického účinku těchto látek. Prodloužená větev studie StoRMi (Switch to Risperidon Microspheres Trial) sledovala účinnost a bezpečnost risperidonu LAI u pacientů, kterým byla přímo podána injekční forma risperidonu bez předchozího perorálního užívání.

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

 

Předplatné

Více o předplatném

 
 
 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky