Orphan medicinal products – léčivé přípravky pro vzácná onemocnění

Číslo: 2 / 2006 (Obsah)
Rubrika: Farmaceutická medicína
Obor: Onkologie
Autoři: MUDr. Eugen Hinterbuchner
Autoři - působiště: Farmakoterapie

Souhrn

Evropská agentura pro hodnocení léčivých přípravků (EMEA) připravila podklady pro zavedení direktivy Evropské komise (EC) 847/2000, schválené v dubnu 2000, spolu s potřebnými závaznými pokyny pro sponzory, resp. procedurálními pravidly nové komise Committee for Orphan Medicinal Products (COMP).

Evropská agentura pro hodnocení léčivých přípravků (EMEA) připravila podklady pro zavedení direktivy Evropské komise (EC) 847/2000, schválené v dubnu 2000, spolu s potřebnými závaznými pokyny pro sponzory, resp. procedurálními pravidly nové komise Committee for Orphan Medicinal Products (COMP). Komise vydává stanoviska pro zařazení „orphan medicinal products“ do registru společenství a pro jejich vyřazení. Komise pracuje s tříletým mandátem (druhé funkční období vyprší v dubnu 2006).

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

 

Předplatné

Více o předplatném

 
 
 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky