Editorial

Číslo: 1 / 2009 (Obsah)
Rubrika: Editorial
Obor: Kardiologie
Autoři: MUDr. Tomáš Doležal, Ph.D.

Souhrn

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, právě držíte v ruce první číslo pátého ročníku časopisu Farmakoterapie. Je tedy možné říci, že jsme spolu ušli velký kus cesty – po této době se batolata dostávají do věku předškolního. Když jsme před čtyřmi lety časopis zakládali, viděli jsme zde prostor, který nezaplňovaly ani oborově specifické odborné časopisy a nezaplňovaly jej zcela ani jiné časopisy zaměřené na léky a farmakoterapii. Chtěli jsme se více přiblížit čtenáři, být aktuálnější (nové klinické studie, krátké aktuální zprávy), čtivější a graficky nápaditější. Není snad žádná jiná část léčebného procesu, která by podléhala dynamičtějším změnám než trendy ve farmakoterapii. Léky se objevují a mizejí náhle, mnohdy přes noc.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

právě držíte v ruce první číslo pátého ročníku časopisu Farmakoterapie. Je tedy možné říci, že jsme spolu ušli velký kus cesty – po této době se batolata dostávají do věku předškolního.

Když jsme před čtyřmi lety časopis zakládali, viděli jsme zde prostor, který nezaplňovaly ani oborově specifické odborné časopisy a nezaplňovaly jej zcela ani jiné časopisy zaměřené na léky a farmakoterapii. Chtěli jsme se více přiblížit čtenáři, být aktuálnější (nové klinické studie, krátké aktuální zprávy), čtivější a graficky nápaditější. Není snad žádná jiná část léčebného procesu, která by podléhala dynamičtějším změnám než trendy ve farmakoterapii. Léky se objevují a mizejí náhle, mnohdy přes noc. Uvědomovali jsme si, že v dnešní době není časopis tohoto typu určen pro dlouhodobé archivování, ale spíše k rychlé „spotřebě“. Tomu jsme se snažili uzpůsobit i jednoduchou a přehlednou grafickou úpravu. Samozřejmostí bylo převedení celého obsahu na webové stránky (www.farmakoterapie.cz). Jestli se nám to podařilo, posuďte sami.

V pátém ročníku stojíme před otázkou, jak dál – co změnit, co naopak zachovat, s jakými novinkami přijít. Neradi bychom ustrnuli na místě na dalších pět, deset, nebo dokonce patnáct let. Změny nenastanou okamžitě, jsou spíše otázkou vývoje. Zavádíme nové rubriky, které odrážejí současné trendy a potřeby. Budete se pravidelně setkávat s rubrikou Farmakoekonomika, naší snahou bude přinášet aktuální doporučené postupy v jednotlivých oblastech farmakoterapie, a nově se také objeví zprávy z kongresů. Tempo zavádění nových léků a indikací se neustále zrychluje, informací o účinnosti a bezpečnosti rychle přibývá, a my chceme být u toho.

Za to, že jsme se za čtyři roky dostali až sem, děkujeme všem autorům, členům redakční rady, farmaceutickým společnostem, které nás podpořily, a hlavně čtenářům – těší nás, že o nás víte a že náš časopis čtete.

Za redakci Farmakoterapie Tomáš Doležal, šéfredaktor

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

 

Předplatné

Více o předplatném

 
 
 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky