Kombinace paracetamol/guaifenesin/kofein v léčbě bolesti

Číslo: 3 / 2009 (Obsah)
Rubrika: Profily léčiv
Obor: Bolest
Autoři: MUDr. Jiří Slíva
MUDr. Tomáš Doležal, Ph.D.1
Autoři - působiště: Ústavy farmakologie 2. a 3. LF UK, Praha
1 Ústav farmakologie 3. LF UK, Praha

Souhrn

Kombinace paracetamol/guaifenesin/kofein obsažená v kompozitním přípravku Ataralgin je již po řadu desetiletí široce využívaná v léčbě bolestivých stavů, jako jsou bolesti hlavy vertebrogenního původu, bolesti zad, kloubů či bolesti muskuloskeletálního původu. Každá tableta obsahuje 375 mg paracetamolu, 130 mg guaifenesinu a 70 mg kofeinu.

Kombinace paracetamol/guaifenesin/kofein obsažená v kompozitním přípravku Ataralgin je již po řadu desetiletí široce využívaná v léčbě bolestivých stavů, jako jsou bolesti hlavy vertebrogenního původu, bolesti zad, kloubů či bolesti muskuloskeletálního původu. Každá tableta obsahuje 375 mg paracetamolu, 130 mg guaifenesinu a 70 mg kofeinu.

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

 

Předplatné

Více o předplatném

 
 
 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky