Fondaparinux v léčbě povrchové tromboflebitidy dolních končetin – studie CALISTO

Číslo: 4 / 2011 (Obsah)
Rubrika: Klinické studie / Klinické studie s komentářem
Obor: Hematologie, Vnitřní lékařství

Souhrn

Úvod

Povrchová tromboflebitida dolních končetin je poměrně časté onemocnění, jehož odhadovaná incidence může být vyšší než předpokládaný výskyt hluboké žilní trombózy. I pokud se jedná o izolovanou povrchovou tromboflebitidu, tedy bez konkomitantní hluboké žilní trombózy či symptomatické plicní embolie, je provázena rizikem následných tromboembolických komplikací.

Randomizovaných klinických studií zabývajících se léčbou tohoto onemocnění je relativně málo, chybí také guidelines, která by dávala jasná doporučení ohledně terapie, a léčebné postupy používané v praxi se tak dosti liší – zahrnují pouhé sledování, aplikaci protizánětlivých léků, antikoagulancií nebo chirurgickou terapii. Stále však není zcela jasné, za jakých okolností volit například chirurgickou léčbu nebo jaká je dávka a optimální trvání léčby antikoagulancii či protizánětlivými léky.

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

 

Předplatné

Více o předplatném

 

Aktuality

Právě vychází


Editorial onkologického vydání Farmakoterapie 2/2020

prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D., MHA

 
 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky