Vakcinace u plicního karcinomu

Číslo: 1 / 2012 (Obsah)
Rubrika: Zprávy z klinických studií
Obor: Onkologie, Vakcinologie

O vakcinaci v posledních letech slýcháme nejen v souvislosti s potlačením výskytu či závažnosti onemocnění infekční etiologie, ale též při léčbě hypertenze, diabetu, kouření nebo i nádorových onemocnění. V I. fázi klinického testování byla právě hodnocena vakcína s obsahem 20-mer NY-ESO-1f peptidu (NY-ESO-1 91-110), obsahující mnohočetné epitopy rozpoznatelné protilátkami a lymfocyty CD4+ a CD8+. Je předpoklad, že by tak mohla najít uplatnění u nemocných s karcinomem jícnu nebo plic. Při subkutánním podání 10 onkologicky nemocným pacientům byla velmi dobře snášena, přičemž jako nežádoucí účinek byla zaznamenána pouze horečka a indurace v místě vpichu. U 9 z 10 nemocných byl pozorován nárůst titru odpovídajících protilátek.

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

 

Předplatné

Více o předplatném

 
 
 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky