Zvýšení účinnosti léčby methotrexátem u pacientů s revmatoidní artritidou

Supplementum: 1 / 2012 (Obsah)
Rubrika: Klinické studie / Klinické studie s komentářem
Obor: Revmatologie

Souhrn

Léčba revmatoidní artritidy (RA) prodělala v posledním desetiletí několik významných změn. Nejnovější doporučení EULAR (European League Against Rheumatism) a ACR (American College of Rheumatology) řadí methotrexát do 1. linie léčby u pacientů s RA bez kontraindikací jeho podávání. Výjimkou může být situace, kdy je u pacienta přítomna řada negativních prognostických markerů, a v tomto případě by zahájení léčby rovnou kombinací methotrexát + inhibitor TNF-α mohlo vést k vyšší klinické účinnosti než léčba jednotlivými látkami. Příkladem takové rizikové kombinace prognostických markerů je pozitivita revmatoidního faktoru s vysokými koncentracemi reaktantů akutní fáze a klinicky vysoce aktivním onemocněním.

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

 

Předplatné

Více o předplatném

 
 
 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky