S-adenosylmethionin v léčbě funkčních bolestí břicha

Číslo: 6 / 2013 (Obsah)
Rubrika: Zprávy z klinických studií

Souhrn

Funkční bolesti břicha jsou poměrně častou stížností nemocných, zejména pak v dětském věku. Terapeuticky mohou být využita např. tricyklická antidepresiva, ovšem s vědomím množství jejich možných nežádoucích účinků. S-adenosylmethionin je látka využívaná jednak jako doplněk stravy, jednak jako léčivo pro své antidepresivní i analgetické účinky. Za tímto účelem byla podávána v otevřené pilotní studií dětem s abdominální bolestí (n = 6) v iniciální dávce 200 mg/den s eskalací až na 1 400 mg/den po dobu dvou měsíců. Během tohoto období byla zaznamenána signifikantní úleva od bolesti hodnocená subjektivně (p = 0,004) s mediánem denní dávky právě 1 400 mg/den. Při léčbě nedošlo k jakékoliv změně afektivity ani hodnoty jaterních funkcí.

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

 

Předplatné

Více o předplatném

 

Aktuality

Právě vychází


Editorial onkologického vydání Farmakoterapie 2/2020

prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D., MHA

 
 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky