Nová kritéria hodnocení psoriatické artritidy

Číslo: 3 / 2014 (Obsah)
Rubrika: Zprávy z klinických studií
Obor: Revmatologie

Souhrn

Ke stanovení aktivity psoriatické artritidy jsou dlouhodobě využívány podobné metody jako u revmatoidní artritidy, zejména tehdy, mluvíme-li o periferní artritidě. Z hlediska komplexní povahy tohoto onemocnění však nejde o optimální přístup, obzvláště v některých doménách, jako je postižení osových a periferních kloubů, kůže a kožních adnex, entezitida a daktylitida. Společně se zavedením biologik se ještě více zvýraznila potřeba diverzifikovat dané hodnocení, které by co možná nejlépe vystihovalo povahu onemocnění. Na mezinárodní úrovni tak byly vyvinuty nové nástroje sloužící k tomuto účelu a jsou prezentovány v posledním čísle časopisu Expert Review of Clinical Immunology.

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

 

Předplatné

Více o předplatném

 
 
 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky