Léčba srdečního selhání se sníženou ejekční frakcí – zaostřeno na β-blokátory

Číslo: 1 / 2017 (Obsah)
Rubrika: Farmakoterapeutické postupy
Obor: Kardiologie
Autoři: doc. MUDr. Otto Mayer, CSc.
Autoři - působiště: Oddělení klinické farmakologie FN, Plzeň
Klíčová slova: srdeční selhání se sníženou ejekční frakcí, β-blokátory, bisoprolol, metoprolol, karvedilol
Citace: Mayer O. Léčba srdečního selhání se sníženou ejekční frakcí – zaostřeno na β-blokátory. Farmakoterapie 2017;13(1):114–118.

Souhrn

V roce 2016 byla publikována aktualizovaná doporučení Evropské kardiologické společnosti k léčbě srdečního selhání u pacientů se sníženou ejekční frakcí a korekce amerických doporučení ACCF/AHA. Bylo v nich konstatováno, že inhibitory angiotenzin konvertujícího enzymu, blokátory receptorů AT1 pro angiotenzin II, antagonisté mineralokortikoidních receptorů a β-blokátory prodlužují přežití pacientů, a jsou tak doporučeny pro každého pacienta, pokud nejsou kontraindikovány či nesnášeny.

Literatura

Mayer O. Léčba srdečního selhání se sníženou ejekční frakcí – zaostřeno na β-blokátory. Farmakoterapie 2017;13(1):114–118.

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

 

Předplatné

Více o předplatném

 
 
 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky