Trojkombinace flutikason furoát/umeklidinium/vilanterol u pacientů s chronickou obstrukční plicní nemocí – studie FULFIL

Číslo: 4 / 2017 (Obsah)
Rubrika: Klinické studie / Klinické studie s komentářem
Obor: Pneumologie

Souhrn

Pacienti s chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN) jsou často indikováni k léčbě trojkombinací IKS (inhalační kortikosteroidy)/ LAMA (dlouhodobě působící anticholinergika)/ LABA (dlouhodobě působící β2-agonisté). Léčba touto trojkombinací je podle doporučení GOLD (Global Initiative for Chronic Obstructive Lung Disease) určena pacientům s přetrvávajícími symptomy pokročilé CHOPN a vysokým rizikem exacerbací. Bronchodilatancia LAMA a LABA (popřípadě ultradlouhodobě působící U-LAMA a U-LABA) je možné používat ve volné nebo fixní duální kombinaci. V dvojkombinaci s LABA mohou být užívány také inhalační kortikosteroidy.

Významným krokem v léčbě CHOPN pak bylo vytvoření trojkombinace IKS/U-LAMA/ U-LABA (flutikason furoát/umeklidinium/ vilanterol), která je užívána 1x denně pomocí jednoho inhalačního systému. Trojkombinační léčba nabízí zejména zvýšení komfortu pro pacienty a zlepšení adherence k léčbě.

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

Předplatné

Více o předplatném

 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky