Účinnost adalimumabu z pohledu hodnocení PASI 90/PASI 100 v podmínkách běžné klinické praxe – osmileté sledování pacientů v centru biologické léčby v České republice

Číslo: 1 / 2018 (Obsah)
Rubrika: Klinické studie / Klinické studie s komentářem
Obor: Dermatologie

Souhrn

Psoriáza je chronické zánětlivé onemocnění, kterým je postiženo asi 2–4 % populace střední Evropy. Vzhledem k chronickému průběhu je cílem léčby dlouhodobá kontrola choroby, v ideálním případě včetně vymizení psoriatických plaků.

V České republice jsou kandidáty na biologickou léčbu pacienti se středně závažnou až těžkou psoriázou (zasaženo více než 10 % povrchu těla) se skóre PASI > 10. Pacienti musejí mít nedostatečnou odpověď na minimálně dvě systémové terapie, popřípadě tyto terapie nesnášejí nebo jsou u nich kontraindikovány.

Komentář ke studii

MUDr. Spyridon Gkalpakiotis, Ph.D., MBA

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

 

Předplatné

Více o předplatném

 
 
 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky