Rychleji působící inzulin aspart u pacientů s diabetem 1. a 2. typu – studie ONSET 1 a 2

Číslo: 1 / 2018 (Obsah)
Rubrika: Klinické studie / Klinické studie s komentářem
Obor: Diabetologie

Souhrn

Uspokojivá kompenzace diabetu 1. i 2. typu je nezbytnou podmínkou pro prevenci chronických mikro- i makrovaskulárních komplikací u pacientů s diabetem. Inzulin Fiasp (fast-acting insulin aspart, rychleji působící inzulin aspart) je modifikovanou formou klasického inzulinu aspart, od kterého se odlišuje složením injekčního roztoku. Injekční roztok Fiasp obsahuje na rozdíl od standardního inzulinu aspart dvě přídatné látky: L-arginin a niacinamid. L-arginin slouží převážně jako stabilizační látka, zatímco niacinamid je zodpovědný za rychlejší iniciální absorpci inzulinu Fiasp po podkožním podání. Účinky inzulinu Fiasp a inzulinu aspart byly srovnávány v režimu bazál-bolus u diabetiků 1. a 2. typu i jako iniciální léčba u diabetiků 2. typu neuspokojivě kompenzovaných při léčbě bazálním inzulinem v rámci klinického programu ONSET.

Komentář ke studiím

prof. MUDr. Milan Kvapil, CSc.

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

 

Předplatné

Více o předplatném

 

Aktuality

Právě vychází


Editorial onkologického vydání Farmakoterapie 2/2020

prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D., MHA

 
 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky