Komplexní genomové profilování tekuté biopsie FoundationOne Liquid CDx bylo schváleno FDA

Číslo: 5 / 2020 (Obsah)
Rubrika: Zprávy z klinických studií
Obor: Onkologie

Souhrn

Dne 28. srpna 2020 společnost Foundation Medicine oznámila, že americký Úřad pro potraviny a léčiva (FDA) schválil její test pan-nádorového vyšetření z tekuté biopsie s názvem FoundationOne Liquid CDx. Tento test provádí komplexní genomové profilování (CGP) u všech typů solidních nádorů konkrétně analyzuje více než 300 genů asociovaných s nádory a hodnotí genomové charakteristiky jako MSI, TMB a jiné, čímž usnadňuje léčebná rozhodnutí u konkrétního pacienta. Test je schválen u pacientů s jakýmkoliv typem solidního nádoru, a to jako doprovodná diagnostika k identifikaci pacientů, kteří mohou mít prospěch z cílených terapií. To, že test zahrnuje velký počet genů a doprovodných diagnostických biomarkerů, přináší významnou časovou úsporu v porovnání se sekvenčním způsobem testování.

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

Předplatné

Více o předplatném

 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky