Akutní léčba středně závažné až silné deprese extraktem z třezalky WS 5570: randomizovaná, dvojitě zaslepená srovnávací studie s paroxetinem

Číslo: 3 / 2005 (Obsah)
Rubrika: Klinické studie / Klinické studie s komentářem
Obor: Psychiatrie

Souhrn

Extrakt třezalky tečkované (Hypericum perforatum) je v léčbě mírné až středně silné deprese účinnější než placebo a minimálně stejně účinný jako některá tricyklická antidepresiva či fluoxetin. U pacientů s těžší depresí je však tato účinnost stále předmětem odborných diskusí. V porovnání se syntetickými antidepresivy je nicméně třezalkový extrakt mnohem lépe snášen.

Extrakt třezalky tečkované (Hypericum perforatum) je v léčbě mírné až středně silné deprese účinnější než placebo a minimálně stejně účinný jako některá tricyklická antidepresiva či fluoxetin. U pacientů s těžší depresí je však tato účinnost stále předmětem odborných diskusí. V porovnání se syntetickými antidepresivy je nicméně třezalkový extrakt mnohem lépe snášen.

Celý článek je dostupný jen pro předplatitele časopisu


Přihlášení

 

Předplatné

Více o předplatném

 
 
 
Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili jsem osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou vydávat léčivé přípravky.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník
dle zákona č. 40/1995 Sb.
Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené pro odborníky